Adam Cieśliński nowym zawodnikiem Gwiazdy Starogród

Miło nam poinformować, że nowym zawodnikiem GLKS "Gwiazda Starogród" na zasadzie wolnego transferu został występujący do niedawna w pierwszoligowej Olimpii Grudziądz Adam Cieśliński. Wychowanek Famu Chełmno postanowił w piłkę grać tylko dla przyjemności na poziomie amatorskim tym bardziej  cieszymy się, że będzie to Gwiazda Starogród. Jako ciekawostkę możemy dodać, że w poprzednich latach Adama tata był trenerem seniorów w Starogrodzie, później był szkoleniowcem III ligowego Kasztelana Papowo. Dodatkowo Adam swoje boiskowe doświadczenie, będzie starał się  przekazać szkoląc w naszym klubie grupy młodzieżowe. Wkrótce ruszy nabór młodych adeptów piłki nożnej.

Sylwetka nowego zawodnika:

Karierę juniorską rozpoczął w FAM Chełmno, gdzie jego ojciec był trenerem zespołu trampkarzy, a następnie przeniósł się do Kasztelana Papowo Biskupie. W 2000 trafił do Legii Warszawa, gdzie przez następne sezony grał głównie w drużynie rezerw (w sezonie 2001/2002 zdobył ze stołecznym klubem Puchar Ligi). W sezonie 2002/2003 był wypożyczony do Stomilu Olsztyn, gdzie był najskuteczniejszym napastnikiem drużyny (9 bramek). W latach 2004–2006 grał w TKP Toruń, w barwach którego m.in. znalazł się na 4. miejscu w tabeli strzelców III ligi 2005/2006.

W 2006 trafił do ŁKS Łódź, gdzie z powodu kilku kontuzji rzadko występował w meczach Ekstraklasy. Łącznie na najwyższym poziomie rozgrywkowym wystąpił 22 razy, zdobywając 2 bramki. W latach 2008–2010 występował w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, należąc do czołówki najskuteczniejszych strzelców I i II ligi.

Latem 2010 przeniósł się do Podbeskidzia Bielsko-Biała, w którym był najlepszym strzelcem sezonu 2010/2011(12 bramek). Został uhonorowany tytułem Pierwszoligowca Roku 2010 i trafił do jedenastki rundy jesiennej sezonu 2010/2011 I ligi, tworzonej przez redakcję Przeglądu Sportowego. Dzięki awansowi Górali do Ekstraklasy ponownie miał możliwość występów na najwyższym poziomie ligowym. Cieśliński odszedł z Podbeskidzia po rundzie jesiennej sezonu 2011/2012. W styczniu 2012 został zawodnikiem Olimpii Grudziądz

.