Szczęśliwa wygrana, derby w Kijewie

Przepraszamy za brak aktywności i komentarzu po meczowego ze Startem Toruń - już nadrabiamy zaległości. Zawodnicy Gwiazdy odnieśli zwycięstwo 2-1 z drużyną z Torunia. Można śmiało powiedzieć, na własne życzenie zgotowali sobie nerwówkę prawie do ostatniej minuty. Mecz mógł się rozstrzygnąć już w pierwszej połowie. Po dwóch minutach składną akcję przeprowadził Marchlik z Jarochem ten ostatni strzela na 1-0. W kolejnych minutach seryjnie marnujemy kilka dogodnych sytuacji po których powinny wpaść bramki. Goście w tej pierwszej części rzadko bywali pod naszym polem karnym. Jak już się przedostali koledzy z Torunia poznali naszą gościnność bo nasz zawodnik w polu karnym zagrywa przypadkowo piłkę ręką i sędzia dyktuje 11, której Start nie marnuje. Po przerwie dążyliśmy do strzelenia kolejnej bramki, ale brakowało pomysłu lub dobrze spisywała się obrona Startu. Goście też czuli, że mogą pokusić się o zwycięstwo i rozkręcali się z minuty na minutę śmielej atakując naszą bramkę. Szczęście tego dnia było po naszej stronie. Sędzia w końcowych minutach dyktuje rzut karny za zagranie obojczykiem piłkę. Z tą decyzją nie mogą pogodzić się goście i ostro protestują ale sędzia był pewny swojej decyzji. Chwilę wcześniej sędzia również mógł podyktować dla naszej drużyny 11 ponieważ ręka w polu karnym była ewidentna. Najbardziej odpornym psychicznie był doświadczony Adam Ziemlewski, który nie zmarnował 11 i punkty zostały w Starogrodzie.

Kolejne spotkanie rozegramy z rywalem zza miedzy Pomowcem Kijewo. Derby zawsze żądzą się swoimi prawami i na pewno walki i zaangażowania nie zabraknie obu ekipom, mamy nadzieję w duchu sportowej walki. Pomowiec potrzebuje punktów i będzie szukał ich wszędzie szczególnie na własnym terenie. Gwiazda natomiast,aby trzymać kontakt z czołówką również ma apetyt na 3 punkty. Zapowiada się bardzo ciekawy mecz w Kijewie. Początek spotkania sobota godzina 15.

Na koniec informujemy, że Wojciech Janicki Prezes / trener / zawodnik naszego klubu został wybrany przez czytelników Tygodnika "Czasu Chełmna" na Człowieka Roku 2014. Więcej na naszym FAN PAGE oraz w dzisiejszym wydaniu Czasu Chełmna.