3 punkty na inauguracje

Gwiazda zwycięstwem na wyjeździe rozpoczęła trzeci już sezon w toruńskiej A klasie. Po golu Arkadiusza Marchlika , pokonała beniaminka Start Toruń 0-1

Do Torunia jechaliśmy po 3 punkty i cel został zrealizowany , chociaż przy lepszym celowniku piłkarza Startu mecz mógłby zakończyć się remisem. W 88 minucie po problematycznym rzucie karnym w naszej ocenie zawodnik gospodarzy z 11 metrówstrzelił obok słupka.

Pierwsza połowa w naszym wykonaniu wyglądała dobrze , budowaliśmy akcję od tyłu obrony brakowało jednak ostatniego podania lub celnego strzału na bramkę gospodarzy. Start czekał na nasz błąd i próbował wychodzić z kontrą. Sędzia tego spotkania nie dał za dużo pograć bo każde starcie zawodników odgwizdywał rzutem wolnym. Zdecydowanie więcej miał ich Start i z tego głownie zagrażał naszej bramce przy okazjikilkukrotnie faulując naszego bramkarza. Dwie dogodne sytuacje mieliśmy w pierwszej połowie pierwsza to strzał Michała Matuły w poprzeczkę po rozegraniu rzutu rożnego , drugą sytuację mieliśmy kiedy to wyszliśmy kontrą , ale Danielowi Pawłowskiemu zabrakło precyzji.

Druga połowa nadal szukaliśmy swojej szansy do zdobycia bramki. Jedną z nich miałJakub Rządkowski któryurwał się prawym skrzydłem , ale strzelił niecelnie tuż obok słupka,kolejna to ze stałego fragmentu gry , ale tu bramkarz był na posterunku. Start również szukał okazji do zdobycia swojej pierwszej bramki w seria A ale dobrze na bramce spisywał się Murawski. W 68 minucie wprowadzony po przerwie nasz nowy zawodnik Arkadiusz Marchlikwyprowadza Gwiazdę na prowadzenie. Ze środka pola otrzymuje podanie od Dawida Kozłowskiego kilka metrów jeszcze ją podprowadził i precyzyjnym strzałem nie dał szans bramkarzowi Startu. Po strzelonej bramce zbyt mocno się cofnęliśmy na swoją polową przez co Start śmielej nas atakował i zagrażał naszej bramce. Po jednej z takich akcji przejęliśmy piłkę w środku polaa szybkim podaniem został uruchomiony Marchlik , który praktycznie już oddawał strzał na bramkę jednak został faulowany tuż przed 16 metrem za co zawodnik Startu ujrzał czerwony kartonik. Po wykonaniu stałego fragmentu gry sędzia zawodów zakończył spotkanie i przywozimy 3 punkty.

Mecz mógł się podobać było wiele ciekawych akcji ico najważniejsze dla nas -inkasujemy 3 punkty. Warto również dodać że w drużynie Gwiazdy zadebiutowało trzech nowych zawodników : Wspomniany już Arkadiusz Marchlik, a także Radosław Bolt oraz Hubert Sikora którzy dali dobre zmiany i pokazują że warto na nich stawiać ! Na debiut Piotra Śmigielskiego będziemy musieli poczekać bo zabrakło go w kadrze meczowej z przyczyn zawodowych.

Drużynie Startu życzymy powodzenia w kolejnych meczach w seria A. W następnej kolejce na własnym boisku zmierzymy się w meczu derbowym z Pomowcem Kijewo Sobota godzina 16. Pomowiec na pewno będzie chciał się zrehabilitować bo w inauguracji uległa Victorii Lisewo 0-2 więc zapowiada się ciekawy mecz na który już serdecznie zapraszamy.