Historia klubu

Początki zespołu były dość prozaiczne. Zaczęło się od rozgrywek meczów piłki nożnej między młodzieżą szkolną ze Starogrodu, Kałdusa i Bieńkówki.Z czasem pojawiła się myśl i chęć zmierzenia z mieszkańcami innych gmin.
I tak w 14.12.1974r.- formalnie powstał Ludowy Zespół Sportowy pod pierwszą nazwą Gwiazda Kałdus. Szczególnie duży wkład w powołanie do życia zespołu wnieśli: Franciszek CiemnyJanusz Kuhfeldt, Bogdan Sulima.
Pod pierwotną nazwą zespół funkcjonował do 1976r. - w tymże samym czasie zmieniono nazwę i siedzibę LZS na Gwiazdę Starogród.Jak przystało na prawdziwych sportowców zespół od samego początku występuje we własnych barwach klubowych: zielono - biało - niebieskich.
W tym miejscu godzi się przypomnieć, że pierwszymi sponsorami zespołu były : Urząd Gminy Chełmna i ówczesne Kółko Rolnicze w Kałdusie. To dzięki tym sponsorom możliwy był zakup podstawowego sprzętu sportowego i przerobienie placu kółka rolniczego na boisko sportowe.

Aktualnie bazę sportową Gwiazdy Starogród tworzą głównie mieszkańcy: Chełmna,Starogrodu i innych miejscowości.
Dorobek sportowy oraz rozwijająca się baza treningowa napawają sportowców klubu optymizmem w oczekiwaniu kolejnego jubileuszu. Marzenia członków zespołu jest powrót do klasy "A" . Sukcesy sportowe byłyby jednak niemożliwe, gdyby nie ofiarna wieloletnia praca takich członków zespołu jak: Romana Kubackiego, Jerzego Gronczewskiego, Andrzeja Kosińskiego ,Zbigniewa Mądrzejewskiego, Renatę i Piotra Górnych oraz Janusza Kuhfeldta. Należą się Im sportowe słowa uznania.