UKS SMS Włocławek Gospodarze

Utworzono:

05.10.2014

autor: SMS_Wloclawek

Wiele wysiłku kosztowało naszą drużynę zdobycie kompletu punktów w meczu z toruńską Elaną. Zagraliśmy poniżej poziomu, który prezentowaliśmy w kilku poprzednich spotkaniach. Kontuzje przed i w trakcie gry nie ułatwiały nam zadania, jednak ostatecznie do swojego dorobku punktowego możemy dopisać ważne trzy oczka.

Bardzo udany w naszym wykonaniu był początek spotkania. Idealnie zrealizowaliśmy przedmeczowe założenia taktyczne - krótkie, agresywne krycie przeciwnika i wysoko ustawiona linia obrony szybko przyniosły efekt. Kilka przechwytów piłki na połowie gości już w 90 sekundzie gry dało nam prowadzenie - akcję celnym trafieniem zakończył Michał Głowacki.

Niestety z każdą kolejną minutą w nasze szeregi wkradało się co raz więcej rozluźnienia i nonszalancji. Momentami zupełnie nie przypominaliśmy zespołu, który wszyscy znaliśmy z poprzednich kolejek. Nie potrafiliśmy utrzymać się przy piłce, a inicjatywę w grze przejął zespół gości. Mimo słabszego okresu naszej gry, jeszcze przed przerwą udało podwyższyć się prowadzenie za sprawą Mariusza Miłka, który z zimną krwią zakończył szybki atak naszego zespołu.

Na początku drugiej części gry goście zdobyli kontaktowego gola, który pozwolił uwierzyć torunianom w osiągnięcie korzystnego rezultatu. Przez kilka kolejnych minut przewagę ponownie osiągnął zmotywowany zespół Elany, po chwili jednak mecz się wyrównał, a nasi zawodnicy mieli okazje do podwyższenia wyniku. Na siedem minut przed końcem meczu trzecią bramkę strzelił Mateusz Maciejewski i gdy wydawało się, że rywalizacja została już rozstrzygnięta, kolejny raz w tym dniu zaspaliśmy w defensywie i łatwo pozwoliliśmy gościom na strzelenie drugiego gola. Na więcej emocji nie starczyło już czasu - spotkanie zakończyło się zwycięstwem zawodników SMS Włocławek 3:2.

Już przed meczem wiedzieliśmy, że nie będziemy mogli skorzystać z kontuzjowanego Macieja Świeciaka. Do tego na początku pierwszej i drugiej części gry z powodu urazów boisko opuścić musieli Jakub Biniecki i Bartosz Burzyński, co znacznie skomplikowało nasze plany na to spotkanie. Wszystkie przeciwności losu wraz ze słabszą dyspozycją wielu zawodników były dzisiaj dla nas dużym problemem, jednak dzięki zaangażowaniu i poświęceniu dla wspólnego dobra odnieśliśmy trzecie z rzędu ligowe zwycięstwo.

SMS Włocławek - Elana Toruń 3:2 (2:0)

1:0 - Głowacki (asysta Miłek) 2'

2:0 - Miłek (asysta Bieniek) 26'

2:1 - 40'

3:1 - Maciejewski (asysta Miłek) 64'

3:2 - 65'

UKS SMS: Balwierz - Biniecki (9' Syrocki), Włodarski, Półtorak, Maciejewski - Burzyński (39' Sobczak, 69' Zdziebłowski), Miłek, Niedośmiałek - Czyżewski (45' Czerwiński), Bieniek (55' Bógdał), Głowacki (65' Bykowski).