45 minut to za mało

Piłkarze Gwiazdy Starogród przegrali derbowe spotkanie 3-2 w Unisławiu. Bramki dla Gwiazdy strzelał Mateusz Piórkowski 4' i Jakub Rządkowski 62'. Do składu powrócił Mateusz Piórkowski jednak nadal brakowało kilku zawodników ze względu na pracę czy wyjazdy służbowe, a także za kartki ostatni już mecz pauzował Daniel Pawłowski. Szansę od początku spotkania otrzymał nasz wychowanek 16 letni Marcin Kreczmer i pokazał, że można na niego stawiać zaliczając udany występ. Spotkanie dobrze się dla nas rozpoczęło bo już w 4 minucie Piórek strzela na 1-0. Niestety kilka minut później Unisław najpierw strzela wyrównującą bramkę chwilę później wychodzi na prowadzenia obie bramki po naszych szkolnych błędach. Do przerwy tracimy jeszcze jedną bramkę po ładnej akcji Unisławia. W pierwszej połowie próbowaliśmy się podnieść i stwarzamy sobie sytuację, najpierw w poprzeczkę uderza Adam Ziemlewski chwilę później Marek Jaroch strzela wprost w bramkarza.Po przerwie nie mając nic do stracenia ruszyliśmy do odrabiania strat. Całą druga połowę graliśmy ambitnie praktycznie zamykając Unisław na własnej połowie. Wystarczyło to tylko na bramkę kontaktową której autorem był Jakub Rządkowski z 20 metrów oddał ładny i silny strzał. Okazji było mnóstwo, ale niestety w piłce liczą się zdobyte bramki, a nie sytuacje. Podsumowując spotkanie przespana pierwsza połowa i indywidualne błędy natomiast druga polowa ambitna, ale brak skuteczności.

31 października nadrabiamy zaległości i gramy zaległą pierwszą kolejkę z Piastem Łasin. Początek spotkania godzina 14 na boisku w Starogrodzie.