Czas na rundę wiosenną!

Piłkarze "Gwiazdy" są już po pierwszym meczu rundy rewanżowej,która rozpoczęła się w ubiegły weekend. Wynik tamtego spotkania oraz szczegóły zamieszczone były w poprzednim artykule. W tym zaś poinformujemy o przygotowaniach,nowych/starych twarzach w drużynie oraz oczekiwaniach na tę rundę. Zapraszamy do artykułu.

Zaczniemy może od tego,że trenerem w dalszym ciągu pozostaje Adam Cieśliński,który od września 2017r. jest na szkoleniu zawodowym i na dobre wróci do nas już od początku kwietnia. Cieszy to tym bardziej,gdyż Adam jest z nami tylko na meczach i nie może on osobiście przygotowywać drużyny do sezonu. Od kwietnia wszystko wraca do normy i miejmy nadzieję,że przełoży się to na przygotowanie zawodników. Jak można się domyśleć przygotowania do rundy wiosennej spoczęły na Prezesie,a niegdyś trenerze "Gwiazdy" Wojtku Janickim. Etap przygotowawczy miał miejsce na boisku sztucznym w Chełmnie,a także w terenie. Większość zawodników grała też w ligach halowych,co oznacza iż nie próżnowali oni i cały czas aktywnie spędzali przerwę zimową. Rozegraliśmy kilka sparingów o wynikach których pisaliśmy na bieżąco lecz każda osoba znająca się na piłce wie,że nie wynik się liczy podczas rozgrywania meczów sparingowych,a inne aspekty,które chce przećwiczyć dany zespół. "Gwiazda" miała właśnie wiele do sprawdzenia,przećwiczenia podczas rozgrywania sparingów z uwagi na to,że do zespołu dołączyło kilku zawodników. Pierwszym z nich jest powrót do naszego zespołu Dawida Kozłowskiego,który wrócił do nas po grze w barwach klubu "Błękitni" Podwiesk. Jest to zawodnik grający na pozycji środkowego pomocnika. Również z zespołu "Błękitnych" powrócił do nas Dawid Kujawowicz,który może grać zarówno na pozycji napastnika,jak i skrzydłowego. Patryk Gackowski grający w środku pomocy bądź na skrzydle również jest zawodnikiem,który grał w naszych barwach. Wraca do nas po reprezentowaniu klubu "Start" Pruszcz Pomorski. Nowymi twarzami w naszym zespole są młodzieżowcy Kacper Szulc oraz Adam Kwiatkowski,którzy chęć gry w naszym klubie wyrazili po reprezentowaniu barw "Wojownika" Wabcz. Pierwszy z nich może grać na lewej,jak i prawej pomocy,Adam zaś to obrońca,który potrafi zagrać zarówno w środku obrony,jak i na boku obrony. Mateusz Konopacki to zawodnik,który po kilku latach rozstania z futbolem postanowił spróbować powrócić do dawnej formy w naszym klubie. Niegdyś zawodnik nieistniejącej już "Victorii" Brzozowo. Ostatnim zawodnikiem,który poszerzył naszą kadrę jest Mateusz Janas,który miał kilka lat przerwy,a ostatnim klubem który reprezentował była Świecka "Wda"-grał tam w juniorach.

Na pewno po zeszłym sezonie apetyty kibiców były jeszcze większe i w tym życzyli by sobie wszyscy awansu naszej drużyny do upragnionej V ligi. Na tę chwilę zajmujemy wysokie 4 miejsce w tabeli ze stratą 14 punktów do miejsca premiowanego barażem,w którym to graliśmy rok temu. W tym na pewno będzie o to trudno,gdyż rok temu przed rundą wiosenną byliśmy na 2 miejscu z 1-punktową przewagą nad trzecią wtedy Unią Wąbrzeźno. Dziś sytuacja wygląda trudniej bo Unia jest liderem,a my do odrobienia mamy na tę chwilę 14 punktów. Nie składamy broni bo cała runda przed nami,a w piłce,jak to w piłce: dopóki jest ona w grze to....