Od 0:2 do 4:2! Zryw "Gwiazdy"!

"Gwiazda" Starogród pokonuje "Unislavię" Unisław 4:2,choć po pierwszych 20 minutach gry nic nie zapowiadało naszego zwycięstwa.

Na przedmeczowej zapowiedzi pisaliśmy o tym,że w meczach między tymi zespołami rzadko pada grad bramek. Tym razem tak nie było. Ale od początku..To goście pierwsi objęli prowadzenie. W 16min meczu w środkowej części boiska w łatwy sposób piłkę traci Kacper Szulc,przejmuje ją przeciwnik i uruchamia szybkiego napastnika gości. Przy kryciu błąd popełnia również nasz obrońca Arek Kwella i napastnik Unislavii nie daje szans naszemu bramkarzowi. Nim nasi zawodnicy otrząsnęli się po stracie bramki to już w 18min spotkania pada kolejny gol dla rywali. Nasi obrońcy nie nadążyli za akcją i mamy 0:2. Wtedy swoje show rozpoczął grający trener Adam Cieśliński,a za nim cały zespół! W 26min gry Emil Nowak strzela kontaktową bramkę z dość trudnej pozycji w polu bramkowym,a asystę zalicza Adam Cieśliński. Po tej bramce nasi zawodnicy nabrali "wiatru w żagle" i coraz częściej atakowali bramkę rywali. W kolejnej akcji z linii bramkowej Unislavii piłkę wybija...nasz obrońca Wojtek Wiśniewski! Pewnie do dziś nie wie,dlaczego nie strzelił gola,a wybił piłkę z linii bramkowej... W 40min gry w indywidualnej akcji Adam Cieśliński na skraju pola karnego ośmiesza obrońców Unislavii i wyrównuje po strzale lewą nogą. Do przerwy schodzimy z podniesionymi głowami bo odrabiamy 2-bramkową stratę w odstępie 14 minut. Po zmianie stron dochodzi do zmiany w naszym zespole,a Kacpra Szulca zmienia Marko Gorczyca. I ten właśnie zawodnik dostaje doskonałe podanie od Adama Cieślińskiego i z 2 metrów nie trafia do bramki...Wszyscy łapią się za głowę..Drużyna Unislavii ewidentnie przestała w tym meczu grać,a bramka dla "Gwiazdy" wisiała w powietrzu. Ta padła w 58min spotkania,gdy Patryk Jakubiec zdobywa bramkę z prawie zerowego kąta! Obejmujemy prowadzenie! W 75min doskonale dysponowany Adam Cieśliński dogrywa piłkę do Patryka Jakubca,a ten umieszcza ją w siatce dobijając rywali.

Tego dnia Unislavia grała tylko 20 minut. My natomiast resztę meczu. 70 minut gry to bezapelacyjna przewaga naszego zespołu i patrząc na grę naszej drużyny w tym meczu nasuwa się pytanie: dlaczego zajmujemy dopiero 4 miejsce? Na piłkarza meczu zasłużył na pewno Adam Cieśliński,który zdobył bramkę i zaliczył 3 asysty! Po takim meczu zespół na pewno wzbogacił się o morale,a są one potrzebne bo już we środę derby Gminy Chełmno z drużyną Błękitnych Podwiesk na które zapraszamy naszych kibiców. Z różnych przyczyn w meczu z Unislavią nie zagrali: Daniel Pawłowski,Mateusz Piórkowski,Piotr Śmigielski,Adam Kwiatkowski,Mateusz Janas.