Zakończenie rundy jesiennej

Nadrabiamy zaległości na naszej stronie klubowej. Poniżej krótki opis końcówki sezonu w wykonaniu naszego zespołu.

Gwiazda Starogród w końcówce sezonu wygrała 4 spotkania. W trzech meczach z Pogromem Zbójno, Victorią Czernikowo i Kasztelanem Papowo odrabiała straty. W ostatnim spotkaniu zaległego meczu w Papowie do przerwy przegrywaliśmy już 3-0. Po przerwie zawodnicy GLKS zdołali odrobić straty i ostatecznie wygrać spotkanie 4-3, a rundę kończymy na drugim miejscu. Patrząc w tabelę ścisk jest bardzo mocny i jeden mecz może decydować, że ta pozycja szybko ulegnie zmianie. Sukcesem i celem Gwiazdy będzie podtrzymać tą pozycję na wiosnę, Boisko jednak wszystko zweryfikuje. Wyniki w końcówce rundy to nie jest przypadek. Wysiłek trenera Adama Cieślińskiego, oraz zaangażowanie zawodników w treningi połączona z wysoka frekwencją na treningach musiała przynieść efekty. Chcemy to podtrzymać w przerwie zimowej i na wiosnę pokazać się z jak najlepszej strony.

W okresie zimowej będziemy mieli okazję zmierzyć się w meczach towarzyskich min. z I ligową Olimpią Grudziądz ! Dla klubu i samych zawodników to na pewno duże wyróżnienie zagrać z tak klasowym rywalem gdzie zawodnicy z Grudziądza grają zawodowo w piłkę, a różnica klas jest ogromna. Oczywiście gdyby nie występy trenera w Olimpii pewnie takiej możliwości by nie było. Dla trenera i jego zespołu będzie to duże wyzwanie, ale i sama przyjemność zagrać z pierwszą ligą, a  trener wróci do klubu gdzie spędził ostatnie lata swojej zawodowej kariery :) Ponadto zmierzymy się z Wdą Świecie, Legią Chełmża, Chełminianką Chełmno, Wojownikiem Wabcz,  Falą Świetakowo, Błękitni Podwiesk. Personalnie Gwiazda planuje jeden, bądź dwa transfery. Mają one podnieść poziom w drużynie i być może będą to znane w naszym regionie nazwiska. Rozmowy trwają, a o wszystkim poinformujemy jak strony osiągną porozumienie.

Rundę jesienną zakończyliśmy i podsumowaliśmy w towarzystwie naszych żon, partnerek, oraz władz Gminy w Restauracji "Wehikuł Czasu" w Świeciu, Właścicielami lokalu są Jarek i Łukasz Bruś, którzy wspierają klub już kilku sezonów. Serdecznie dziękujemy właścicielom, że po raz kolejny mogliśmy się spotkać w takiej formie. Jedzenie, obsługa i klimat był na najwyższym poziomie !!  Spotkanie przebiegało w iście rodzinnej atmosferze. Zarząd podsumował rok działalności klubu, trener podsumował rundę i przedstawił plan przygotowań, usłyszeliśmy też wiele ciepłych słów od władz Gminy, a po wszystkim była uroczysta kolacja i zabawa przy muzyce świetnego DJ. Teraz krótki odpoczynek i zabieramy się do pracy, aby jak najlepiej przygotować się do rundy rewanżowej.