Zwycięstwo w ostatnim meczu rundy

Gwiazda wygrywa w Świedziebni 2-1 w ostatnim meczu rundy jesiennej. Bramki strzelali Daniel Pawłowski i Mateusz Piórkowski. Przy dwóch bramkach asystował niezawodny Adam Ziemlewski. Obie bramki wpadły w pierwszej połowie spotkania po składnych akcjach całego zespołu. Druga połowa to ambitnie grająca drużyna gospodarzy, którzy dążyli do strzelenia bramki kontaktowej. Ta sztuka udała się dopiero z rzutu karnego zresztą zasłużonego. Oba zespoły miały jeszcze szansę na zmianę wyniku, ale zarówno Jakub Rządkowski jak i napastnik gospodarzy trafili w słupek. Wygrana cieszy i w dobrych nastrojach możemy czekać na rundę rewanżową.

Z powodów technicznych nie pisaliśmy nic o poprzednim meczu z Cyklonem Kończewice, który wygraliśmy 1-0 po bramce Emila Nowaka. Goście mieli pretensje do całego świata, że nie potrafili znaleźć drogi na strzelenie bramki.Jedno trzeba im przyznać i tego nikt nie ukrywa, że nasze boisko przeszkadza w grze i jest chyba jedno z najgorszych w lidze. Zdajemy sobie z tego sprawę dlatego zarząd klubu staje na głowie, aby tą sytuację zmienić. Problem wynika z tego, że niestety nie mamy możliwości podlewania boiska wodą, a bez tego jak wszyscy wiemy nie utrzymamy murawy. Po kliku spotkaniach z władzami Gminy jest szansa, że sytuacja ta się zmieni już na wiosnę !

W 2016 roku w czerwcu na terenie Gminy Chełmno odbędą się XV Igrzyska Olimpijskie Sportowców Wiejskich Województwa Kujawsko Pomorskiego "Chełmno - Rio De Janeiro 2016". Większość rywalizacji odbędzie się Chełmnie stąd też remont obiektu i budowa tartanu na boisku w Chełmnie. Na naszym obiekcie ma się odbyć turniej piłki nożnej i nie wyobrażamy sobie przyjąć drużyny na tak fatalnym boisku dlatego mamy nadzieję, że uda nam się poprawić stan murawy do czerwca 2016, a w kolejnym roku przeprowadzić renowację płyty. To główny cel zarządu Gwiazdy.

Więcej o imprezie http://www.kpzlzs_2013.republika.pl/regulamin_olimpiada_KPLZS_2016.pdf

Do końca listopada zawodnicy spotkają się jeszcze na treningach na boisku typu orlik. Natomiast 4 grudnia Zarząd spotka się z zawodnikami w Restauracji naszego sponsora "Wehikuł Czasu" w Świeciu, aby podsumować rundę rewanżową. Impreza podzielona będzie na dwie części : oficjalną podsumowania, statystyki, plany na przyszłość oraz tą bardziej przyjemną zabawa z żonami i dziewczynami :) przy muzyce z DJ. O kuchnię i obsługę zadba nasz sponsor J.B. Catering Świecie któremu po raz kolejny serdecznie dziękujemy !